ספרי 'עוז והדר' במרפאות כללית במודיעין עילית

מאז ייסודו של הדף היומי שוקדים רבבות יהודים מידי יום על תלמודם בכל שעות היממה. רבים מהיהודים עסוקים ומפנים לעצמם זמן בכל עת ומצוא על מנת להעמיק ולהגות בתורה.

בממלכת התורה 'עוז והדר' עוסקים בכל ימות השנה להדר את הגמרות וספרי הקודש, ואף עושים מאמצים להקל על הלומדים, למען יוכל כל יהודי ללמוד ולהבין את הגמרא, באמצעות עריכת ביאורים והמחשות.

כחלק מהחזון של הנגשת הלימוד, הושג שיתוף פעולה מיוחד בין ממלכת התורה 'עוז והדר' להנהלת קופת החולים המובילה 'כללית', להעמיד את הספרים הידועים והמובילים של 'עוז והדר' ב-7 מרפאות קופ"ח כללית במודיעין עילית, על מנת שגם שם ניתן יהיה לנצל את הזמן ללימוד.

בטקס שהתקיים במרפאת מסילות יוסף במודיעין עילית השתתפו הגאון הרב מנחם מנדל פומרנץ ראש מתיבתא עוז והדר, הגאון הרב זעליג ברוורמן רב קהילת שערי תפילה, הגאון הרב יעקב אייזנבך מראשי הצלה מודיעין עילית, הרב מנחם רוזנברג רב שירותי בריאות כללית, רבי אברהם אייזן נשיא כולל ש״ס אידן, רבו של בית החולים בילינסון הרב שמואל הרטמן, סגן ראש עיריית מודיעין עילית הרב טוביה פריינד, מנכ"ל עוז והדר הרב חנוך דרנגר, הרב אברהם קונסקי מנהל שיווק מגזר חרדי בכללית ובהשתתפות רופאים ואנשי הנהלה מקופת חולים כללית.

בדברים שנשא בפני הנוכחים, אמר ריש מתיבתא הגר"מ פומרנץ שליט"א כי לאחר שכבר הוצבו ספריות קודש בבתי רפואה שונים, הרי שברעיון הצבת ספרי הקודש גם בקופת החולים יש יתרון מיוחד, מאחר ועל ידי העיסוק בתורה אפשר למנוע את המיחושים והכאבים מלכתחילה. והוסיף ואמר כי אפשר שבדרך זו גם בעיית ה'תורים' המפורסמת שקיימת בקופות החולים תבוא על פתרונה.

הגר"ז ברוורמן שליט"א הרחיב את הדיבור על הזכות העצומה שנפלה בחלקה של ממלכת התורה 'עוז והדר', שאין יהודי לומד תורה שאינו מסתייע כיום במגוון ספרי העזר המפוארים של 'עוז והדר', והחידוש שברעיון הנכבד של הצבת ספריות הקודש, יש בזה משום רפואה לעולם כולו, שהרי בדרך זו מביאים לכך שגם הרגעים המבוזבזים מחמת ההכרח, ינוצלו מעתה ואילך ללימוד התורה.